300 TL üzeri Kargo Ücretsiz!

Renkli Erkek Cüzdan Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Cüzdanlar, günlük hayatın önemli bir parçasıdır. İçerisinde kart bölümünden bozuk para bölmesine birçok kısmı barındıran bu aksesuarlar, para ve kartları düzenlemek için en büyük yardımcımızdır. Cüzdan kullanımı, her ne kadar bir amaç için yapılsa da zaman içerisinde kimliğimizi belirleyen ve tarzımızı yansıtan bir eşya halini almıştır. Kafede hesap öderken ya da markette ödeme yaparken ortaya çıkardığımız cüzdanlarımız, görüntüleri ile tıpkı kıyafetlerin yaptığı gibi etkiler yaratırlar. Cüzdanınızda çok komik bir figür bulunabilir ya da göndermeli bir yazı yazıyor olabilir. Biz de bu yazımızda “Renkli erkek cüzdan seçimi nasıl olmalıdır?” sorusunu yanıtlayacağız.

Hayatın neşesini her alanda yaşamayı seven ve sosyal canlılar olan insanların, cüzdan konusunda da bu girişkenliklerini arka planda bıraktıklarına pek sık rastlanmaz. Ancak, sadelikten yana olan bireyler için de renk ve kumaş dokusuyla mükemmel cüzdan örneği bulunur: Renkli cüzdan.

Renkli Cüzdan Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Renkli cüzdanlar, ilk olarak göze hitap eden renk faktörleri ile öne çıksalar da deri görünümleri renk faktörünün ışıldamasını sağlayan etkendir. Deri cüzdanlar, pürüzlü ya da pürüzsüz doku versiyonları ile her zevke hitap etmektedirler. Cüzdan seçerken dikkat edilmesi gereken başlıca hususlar şunlardır:

 • Kullanışlı olması ve cüzdanı kullanma amacınıza hitap ediyor olması
 • Görüntüsü ve dokusu ile hoş bir kullanım sunması
 • Deri gibi dayanıklı materyallerden üretilmesi
 • İçerisinde hem kartları hem de bozuk para gibi ağır metalleri düşmeden saklayabiliyor olması

Cüzdan Ne Renk Olmalı?

Cüzdanlar, genellikle siyah renkte karşımıza çıksalar da tıpkı kemer seçimi gibi tarzımızda önem arz etmektedirler. Kendiniz ya da sevdikleriniz için en doğru cüzdan rengini ararken günlük yaşamda en çok tercih edilen renkleri tercih edebilirsiniz. Genellikle koyu tonda giysiler giyiyorsanız ve sıkça tercih ettiğiniz renk kahverengi ise cüzdan seçimini de kahverengi ve ona eşlik edebilecek renkler seçmek, “Cüzdan ne renk olmalı?” sorusuna verilebilecek bir örnek olabilir. Cüzdan rengi seçerken ilham alabileceğiniz faktörler şunlardır:

 • En sevilen renk 
 • Sıkça tercih edilen tonlar
 • Her ortama uyum sağlayabilmesi
 • Uğurlu renk önceliği
 • Kişiliği yansıtması

Uğurlu Cüzdan Renkleri

Uğurlu cüzdan renkleri, bir kişinin en sevdiği renk ya da şanslı olduğu bir anla bağdaşan renkler olabilir. Tamamen kişisel deneyimlere dayalı ola uğurlu renk kavramı, inananı için tatmin edicidir. İnanmayanlar içinse yine de motivasyon kaynağı olabilirler. Bir rengi uğurlu yapan durumlar şunlar olabilir:

 • Kişinin burcunun rengi olması
 • Motivasyonu yükselten bir an ile bağdaşık olması
 • Dinsel uğur motiflerinde yer alması
 • Uğur getirilmesi beklenen alanın rengi olması

Mavinin parayı çektiğine dair yaygın bir inanış vardır. Hayattan arzularınız para yönündeyse, renkli erkek cüzdan tercihinizi para getireceğine inandığınız bir renkten tercih edebilirsiniz. Size en iyi hissettiren renkler, şansı yakalamanıza da yardımcı olurlar. Enerjinizin yüksek olması, dileklerinizin gerçekleşmesi için gerekli olan azim ve motivasyon için yeterlidir. Kendinizi iyi hissettirecek renkte olan ve aynı zamanda ihtiyaç ya da beklentilerinizi karşılayan bir cüzdan, enerjinizin yüksek olmasına olanak tanırken tarzınızı da daha iyi yansıtmanızı sağlayacaktır. 

Erkek Deri Kemer Kombin Önerileri
Şık ve Kullanışlı 5 Erkek Cüzdan Modeli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close Sepetim
Close Recently Viewed
Close
Close
Categories
Görüşmeyi başlat
1
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?