Mükemmel deri cüzdan aramaya ilk başladığınızda, mevcut tüm stil ve markalara göz atarsınız. Fakat deri cüzdan satın alırken hakiki bir deri cüzdan olduğunu nasıl anlarsınız? Bu yazıda sizlere hakiki ve sentetik deri cüzdanların arasındaki farklara bakacağız. Bu yazıyı okuduktan sonra hakiki deri cüzdan olup olmadığını ayırt edebileceksiniz.

Hakiki ve Sentetik (Suni) Deri Arasındaki Fark

  • Hakiki deri ile suni deri arasındaki fark, dayanıklılık ve uzun ömürlülükte yatmaktadır.
  • Hakiki deri, tabaklama işlemine tabi tutulmuş ham deriden protein içerir, bu nedenle nihai sonuç, çeşitli kullanımlar için uygun olan stabil ancak esnek bir malzemedir.
  • Suni deri genellikle kumaş bazlı malzemeden yapılır, bu nedenle gerçek deri kadar sağlam olmayacaktır. Suni derinin ömrü genellikle hakiki derinin 1 / 3’ü kadardır.

Ancak görünüm açısından gerçek deri ve suni deri hemen hemen aynı görünür. Hakiki deri satın almak istediğinizde ve bunun yerine sahte deri satın almak için dolandırılmaktan kaçınmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Hakiki Deri Özellikleri

Etiket

Derinin gerçekliğini kontrol etmek için koklamadan önce etiketi kontrol etmek isteyebilirsiniz. Genellikle, iyi deri ürünler için etiket size derinin gerçek mi yoksa sahte mi olduğu konusunda bilgi verecektir.

Genellikle, etikette açıkça “gerçek deri” veya “suni deri” belirtilmez, bunun yerine “üst damarlı” veya “PU” gibi belirli deri türü kullanılır. Ancak, herhangi bir etiket bulamazsanız veya yalnızca etikete güvenmiyorsanız, aşağıdaki diğer ipuçlarını kontrol edin.

Doku

Elinizi derinin içinden geçirin ve dokuyu hissedin. Gerçek deri, kabadan pürüzsüz olana kadar değişen bir dokuya sahip olacaktır, ancak genellikle ekstra pürüzsüz olmayacaktır. Elinizi plastikten geçirdiğiniz hissine kapılırsanız, gerçek deriden çok suni deridir.

Koku

Derinin kendine özgü bir kokusu vardır – malzemeden doğal olarak gelen bir koku. Ancak kumaşın o kadar doğal bir kokusu yok. Kokuyu almak için deriyi koklayın ve hakiki deri olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Gözenekler

Hakiki deri doğal bir üründür, bu nedenle aynı gözenek desenlerine sahip iki deri parçası bulmak oldukça nadirdir. Suni deri seri üretilir ve bu nedenle eşit aralıklı gözenek desenlerine sahip olacaktır.

Esneklik

Suni deri, gerçek deriden daha geniştir. Bununla birlikte, hakiki deri daha iyi bir esnekliğe sahiptir. Parmağınızı hakiki deri üzerine bastığınızda, kolayca orijinal şekline geri dönecektir. Bununla birlikte, suni deri bir süre parmağınızın şeklini koruyacaktır.

Gerçek deri nasıl anlaşılır yazımızı okuyarak farklı tüyolar edinebilirsiniz.

 

Deri cüzdan modellerimizi incelemek ister misiniz?

 

Deri Cüzdan Modellerimiz

Cüzdan & Kartlık

Luxury Java Set-Hediye Kutusu

489.90 

Cüzdan & Kartlık

Times Hakiki Deri Cüzdan

149.90 
419.90 
299.90 
269.90 
199.90 
129.90 
229.90 
149.90 
149.90 
149.90 
249.90 
174.90 

Cüzdan & Kartlık

Triyaj Deri Kartlık

89.90 
249.90 
129.90 
129.90 

Cüzdan & Kartlık

Tony Hakiki Deri Cüzdan

129.90 
99.90 
149.90 

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.

Open chat
Wsp Destek
[]