Gerçek deriden yapılmış bir çanta arıyorsanız, derinin özelliklerine aşina olmanız her zaman iyidir. Ne yazık ki, az sayıda hakiki deri satan mağaza bulunmaktadır. Öte yandan deriyi taklit edenler daha akıllı hale geliyor. Bazen meslekten olmayan kişinin neyin gerçek ve neyin taklit deri olduğuna karar vermesi zor olabilir. Bu yazıda, bir dahaki sefere aradığınızda size yardımcı olacak kaliteli deri çantayı nasıl tanımlayacağınız sorusuna cevap vermenize yardımcı olacak ipuçlarını veriyoruz.

 

Hakiki Deri Nedir?

Gerçek deri, eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Çok sayıda sentetik malzemenin icadına rağmen, doğal deri, avantajların bolluğu nedeniyle popülerliğin zirvesinde kalmaktadır. Günümüzde pek çok deri türü vardır ve yeni işleme yöntemleri, ürünlerin aşınmaya karşı daha dayanıklı ve çekici olmasını sağlar. Doğal malzemenin ana türlerine ve özelliklerine ve onu üretmek için hangi yöntemlerin kullanıldığına daha yakından bakalım. Aşağıda, çantanızın hakiki deri olup olmadığını anlamanın yollarını anlatacağız.

Ateş Testi
Ateş testi aynı zamanda gerçek bir deri çantayı tanımlamanın iyi bir yoludur. Gerçek deri sadece hafif yanar ve ateşe yakın olduğunda biraz yanmış saç gibi kokar. Suni veya sentetik deri aslında alev alır ve yanan plastik gibi kokar.

Su Testi
Torbaya az miktarda su damlatın, gerçek deri nemi emer. Çanta sahte ise, su basitçe üstte birikecektir. Ancak gerçek deri, sadece birkaç saniye içinde küçük bir damla suyu emecektir, bu da onun gerçek olduğunu gösterir.

Bükme Testi
Bükme testi ‘kırışıklık testi’ ile benzerdir, gerçek deri büküldüğü zaman benzersiz bir esnekliğe sahiptir, doğal olarak kırışır ve renk değiştirir. Suni deri çok daha düzgün ve serttir. Gerçek deri ile kıyasla bükülmesi genellikle zor olmaktadır.

Kırışıklık Testi
Daha sonra deriye bastırıp kırışıklıklar aramak isteyebilirsiniz. Gerçek deri, tıpkı gerçek cilt gibi dokunulduğunda kırışır. Sentetik malzemelerde ise parmağınızı bastırdığınızda şeklini ve sertliğini korur.

Koku Testi
Bir başka işaret de koku. Hakiki deri çanta alışverişi yaparken deriyi koklamaya çalışın, plastik veya kimyasal benzeri bir koku yerine doğal, küf kokusu arayın. Derinin sadece hayvan derisinden ibaret olduğunu her zaman unutmayın.
Gerçek deri çantaların nadiren ucuz olduğunu bilin. Tamamen hakiki deriden yapılmış bir çanta oldukça pahalı satılmaktadır. Genellikle sabit fiyatlarla satılmaktadır. Alışveriş yaptığınızda aralarındaki farkları anlamak için gerçek deri, yarı deri veya sentetik deri ürünlerinin fiyatlarını incelemeniz iyi bir fikirdir.

Gerçek deri nasıl anlaşılır yazımızı okuyarak farklı tüyolar edinebilirsiniz.

Deri Çanta Modellerimiz

249.90 

Askılı Çanta

Ds Body Bag Çanta

599.00 
1,249.90 

Askılı Çanta

Cross Hakiki Deri Çanta

599.00 
349.90 
1,249.90 
599.00 
299.00 

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.

Open chat
Wsp Destek
[]