Hakiki Deri Çanta Nasıl Anlaşılır? | Gettoderi

Hakiki Deri Çanta Nasıl Anlaşılır?

Hakiki deri çanta alacaksanız derinin özelliklerine aşina olmanız her zaman iyidir. Ne yazık ki, az sayıda hakiki deri satan mağaza bulunmaktadır. Öte yandan deriyi taklit edenler daha akıllı hale geliyor. Bazen meslekten olmayan kişinin neyin gerçek ve neyin taklit deri olduğuna karar vermesi zor olabilir. Bu yazıda, bir dahaki sefere hakiki deri çanta aradığınızda, nasıl tanımlayacağınız konusunda size yardımcı olacak ipuçlarından bahsedeceğiz. Eğer gerçek deriden çanta arıyorsanız sayfamızdaki Çanta kategorisinden deri çanta modellerine göz atabilirsiniz.

Hakiki Deri Nedir? Hakiki Deri Çanta Nasıl Test Edilir?

Gerçek deri, eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Çok sayıda sentetik malzemenin icadına rağmen, doğal deri, avantajların bolluğu nedeniyle popülerliğin zirvesinde kalmaktadır. Günümüzde pek çok deri türü vardır ve yeni işleme yöntemleri, ürünlerin aşınmaya karşı daha dayanıklı ve çekici olmasını sağlar. Doğal malzemenin ana türlerine ve özelliklerine ve onu üretmek için hangi yöntemlerin kullanıldığına daha yakından bakalım. Aşağıda, çantanızın hakiki deri olup olmadığını anlamanın yollarını anlatacağız.

Ateş Testi

Ateş testi aynı zamanda gerçek bir deri çantayı tanımlamanın iyi bir yoludur. Gerçek deri sadece hafif yanar ve ateşe yakın olduğunda biraz yanmış saç gibi kokar. Suni veya sentetik deri aslında alev alır ve yanan plastik gibi kokar.

Su Testi

Torbaya az miktarda su damlatın, gerçek deri nemi emer. Çanta sahte ise, su basitçe üstte birikecektir. Ancak gerçek deri, sadece birkaç saniye içinde küçük bir damla suyu emecektir, bu da onun gerçek olduğunu gösterir.

Bükme Testi

Bükme testi ‘kırışıklık testi’ ile benzerdir, gerçek deri büküldüğü zaman benzersiz bir esnekliğe sahiptir, doğal olarak kırışır ve renk değiştirir. Suni deri çok daha düzgün ve serttir. Gerçek deri ile kıyasla bükülmesi genellikle zor olmaktadır.

Kırışıklık Testi

Daha sonra deriye bastırıp kırışıklıklar aramak isteyebilirsiniz. Gerçek deri, tıpkı gerçek cilt gibi dokunulduğunda kırışır. Sentetik malzemelerde ise parmağınızı bastırdığınızda şeklini ve sertliğini korur.

Koku Testi

Bir başka işaret de koku. Hakiki deri çanta alışverişi yaparken deriyi koklamaya çalışın, plastik veya kimyasal benzeri bir koku yerine doğal, küf kokusu arayın. Derinin sadece hayvan derisinden ibaret olduğunu her zaman unutmayın.
Gerçek deri çantaların nadiren ucuz olduğunu bilin. Tamamen hakiki deriden yapılmış bir çanta oldukça pahalı satılmaktadır. Genellikle sabit fiyatlarla satılmaktadır. Alışveriş yaptığınızda aralarındaki farkları anlamak için gerçek deri, yarı deri veya sentetik deri ürünlerinin fiyatlarını incelemeniz iyi bir fikirdir.

Gerçek deri nasıl anlaşılır yazımızı okuyarak farklı tüyolar edinebilirsiniz.

Hakiki Deri Çanta Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Derinin gerçek olup olmadığını nasıl anlarız?

Derinin gerçekliğini anlamanın bazı püf noktaları vardır. Tanecikli ve gözenekli, kusurlu yapısı olması, yumuşaklığı, suni derilere göre fiyatının fazla olması, kokusu gibi faktörler ile test ederek derinizin suni mi hakiki mi olduğunu anlayabilirsiniz.

Gerçek deri nasıl yapılır?

Deri yapım aşamasından birçok farklı işlemden geçer. Fiziksel ve kimyasal birtakım işlemlerden geçer ve buna deri tabaklama denir. Tabaklama işlemi sonrasında üretilecek malzemeye göre şekil verilir ve dikilir.

En pahalı deri hangisidir?

Full grain yani Türkçesi tüm tanecikli deriler genellikle lüks markalar tarafından tercih edilen, en pahalı deri türüdür. Sebebi diğer türlere göre kat kat daha dayanıklı ve kaliteli olmasıdır.

Deri Çanta Modellerimiz

Hakiki Deri Kemer Nasıl Anlaşılır?
Hakiki Deri Cüzdan Nasıl Anlaşılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close Sepetim
Recently Viewed Close
Close

Close
MENÜ
Kategoriler