300 TL üzeri Kargo Ücretsiz!

Derinin Gerçek Olup Olmadığını Nasıl Anlarız?

Deri, insanoğlunun en eski ve en kullanışlı malzemelerinden biridir. Deri, rahatlığı ve dayanıklılığı nedeniyle çantalardan ve saat kayışlarından eldiven ve ayakkabılara kadar çok çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır. Peki hakiki deriyi sahte deriden ayıran nedir? Daha da ötesi, yüksek kaliteli deriyi alt sınıflardan nasıl ayırt edersiniz?

Hakiki Deriyi Nasıl Fark Ederiz?

Piyasadaki en iyi deri taklitleriyle, orijinalini tanımak zordur ve insanlar genellikle sahte deri için yüksek ödeme yapabilmektedir. Ürünün orijinal deriden yapılıp yapılmadığını belirlemek için bazı ipuçları var.

Nem Testi

Derinin gerçek olup olmadığını belirlemenin en kolay yollarından biri nem veya su testi yapmaktır. Çantanıza veya ceketinize bir miktar su damlatın, hakiki deri, suni deri cildin üzerinde yüzerken damlacıkları emecektir. Hakiki deri gözenekli olup bir miktar suya dayanıklıdır.

Hakiki Deri Çiziklerle Gelir

Hakiki deri, hayvan derisinden gelir ve dahili kırışıklara sahip olabilir, oysa suni deri her zaman eşittir ve bu tür kusurlara sahip değildir. Aslında, kusur hakiki derinin iyi bir işaretidir ve tekrar tekrar aynı desen genellikle yapay bir malzemenin bir özelliğidir. Tam damarlı deri, daha fazla lif mukavemetine ve dayanıklılığa sahip olan en yüksek deri kalitesi olarak kabul edilir.

Koklayın

Deri kokusu her zaman çok doğal ve küflüdür. Öte yandan, kimyasallardan ve makinelerden yapılan sentetik deri, plastik benzeri bir kokuya sahip olacaktır. Hakiki deri kokusundan o kadar emin değilseniz, tamamen deri bir dükkana uğramayı deneyin ve derinin sahip olduğu doğal kokuyu fark edebilirsiniz.

Cüzdan Deri Mi Nasıl Anlarız?

Bir cüzdan, temel aksesuarlarının bir parçasıdır ve bugün sadece bir aksesuardan çok bir moda ifadesidir. Cüzdanlar, kişiliğinizi, seçimlerinizi ve stil anlayışınızı temsil eden gardırobunuzun bir uzantısıdır.

Bir erkeğin gardırobundaki diğer çoğu aksesuar gibi, cüzdan da çok çeşitli standartlarda ve kumaşlarda gelir. Peki hakiki deri cüzdan nasıl anlaşılır?

  • Daima etiketleri kontrol edin. Etiket insan yapımı veya sentetik gibi bir şey söylüyorsa, deri gerçek değildir.
  • Orijinal deride, doğal hammaddelerden yapıldığı için her zaman damarlar, kırışıklıklar ve birkaç kusur olacaktır. Deri, görünür karakteristik gözeneklere sahip olmalıdır. Ultra ince yüzey, sentetik malzemenin kullanıldığını gösterir.
  • Hakiki deri tamamen büküldüğünde veya gerildiğinde renk değiştirir. En fazla gerilimli alan renkli olarak biraz açık hale gelir.
  • Hakiki derinin de az miktarda nem emdiğini, sentetik derilerin ise emmediğini unutmayın. Orijinalliği test etmek için, derinin yüzeyine birkaç damla su dökün.
  • Son olarak, hakiki deri ürünlerinin ucuza satılmadığını unutmayın. İyi bir deri cüzdana yatırım yapın ve ona iyi bakın, sonsuza dek kullanabilirsiniz!

Detaylı bilgi için ‘Hakiki Deri Cüzdan Nasıl Anlaşılır?‘ adlı yazımızı okuyabilirsiniz!

Çanta Deri Mi Nasıl Anlarız?

Bir çantanın hakiki deri olup olmadığını nasıl anlaşılır sorusunu cevaplayalım. Birkaç hızlı ipucu, hakiki deri yerine suni deriyi ayırt etmenize yardımcı olabilir.

Dokunma duyunuz, bir deri çantanın orijinalliğini belirlemenize yardımcı olabilir. Hakiki deri ile suni deriyi karşılaştırdığınızda, her iki malzemenin de yumuşak, kaba veya dokulu olabileceğini fark edeceksiniz. Bununla birlikte, hakiki derinin dokusu, suni derinin şık plastik mükemmel görünümüne kıyasla grenlidir.

Suni deri ve hakiki deri için genellikle iyi bir test olan başka bir yol da fiyat etiketidir. Hakiki deri, suni deriden çok daha pahalı bir üründür. Göz attığınız çantanın, gerçek olamayacak kadar iyi görünen çok ucuz bir fiyat etiketi varsa, büyük olasılıkla suni deridir. Detayı bilgi için : https://www.gettoderi.com/hakiki-deri-canta-nasil-anlasilir/

Kemer Deri Mi Nasıl Anlarız?

Kemerin hakiki deri olduğunu anlamak için burnunuzu kullanın. Sahte deri, kimyasal veya plastik gibi kokuyor. Hakiki deri gibi kokuyor. Ucuz deri, işlem doğru yapılmazsa kimyasallar gibi kokabilir.

Ayrıca kemerin arkasına bir göz atabilirseniz, sahte olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Genellikle deri benzeri bir yüzey kumaşa veya kağıt benzeri bir malzemeye yapıştırılır veya lamine edilir. Gerçek deri pürüzlü veya pürüzsüz olabilir. Detaylı bilgi için ‘Hakiki Deri Kemer Nasıl Anlaşılır?‘ adlı yazımızı okuyabilirsiniz!

Derinin Gerçek Olup Olmadığı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hakiki deri kemer nasıl anlaşılır?

Derinin gerçek olup olmadığını anlamanın birçok yolu vardır. Eğer duyularınız iyiyse koklayarak ve dokunarak karar verebilirsiniz. Deriyi çakmakla yakmak ve vereceği tepkiyi gözlemlemek de bu yöntemler arasındadır. Deri kemeriniz ısıya karşı çok tepki vermiyor ve plastik gibi kokmuyorsa hakikidir diyebiliriz.

Hakiki deri dökülür mü?

Evet. Hakiki deri bakımsız kaldığında, yanlış kullanıldığında veya doğru yöntemlerle saklanmadığında yıpranır ve dökülme oluşur. Deri ürünlerinizin dökülmemesi için onlara gereken bakımı yapmalı ve kullanım talimatına uygun şekilde davranılmalıdır.

Gerçek deri çizilir mi?

Evet çizilir. İyi bakılmadığında veya darbe aldığında zarar görebilir. Hakiki yani gerçek derilerde çizikler olması doğal karşılanır. Kusursuz görünümde bir deri gerçek değil sunidir. Derinin üstündeki kusurlar onun özgünlüğünü simgeler.

Hakiki Deri Cüzdan Nasıl Anlaşılır?
Kadınlara Hediye Alınabilecek Deri Ürünler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close Sepetim
Close Recently Viewed
Close
Close
Categories
Görüşmeyi başlat
1
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?