Deri Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir? | Gettoderi

Deri Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Gerçek bir deri telefon kılıfının gururlu sahibiyseniz, mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istersiniz. Deri son derece dayanıklı olmakla birlikte, aynı zamanda aşınmaya ve yıpranmaya karşı hassas olan doğal bir malzemedir. Neyse ki, iyi bir şarap gibi deri de zamanla karakter kazanır. Deri kılıfınızın temizliği ve bakımı için basit adımlar atmak, benzersiz görünümünden ödün vermez. Aslında, uygun bakım, deriyi bu kadar arzu edilir kılan estetik nitelikleri artıracaktır. Deri telefon kılıfları sahibiyseniz şimdi ve gelecek yıllar boyunca en iyi durumda tutmak için bu kolay ipuçlarını izleyin.

Pelkas yüzük modellerini inceleyerek sıklığınıza şıklık katabilirsiniz.

Deri Telefon Kılıfı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Bakım

Uygun bakım yapılmadığında deri zamanla kuruyabilir ve bu da ciddi durumlarda büzülmeye veya çatlamaya neden olabilir. Derinizi her üç ila dört ayda bir (veya kurak bir iklimde yaşıyorsanız daha sık) nemlendirmelisiniz. Bir deri kremi kullanabilirsiniz, ancak birçok deri meraklısı balmumu veya vizon yağını tercih eder.

  • Sudan Koruma

Telefonunuzu ıslak ortamlara maruz bırakmanız pek olası olmasa da, ne zaman yağmura yakalanacağınızı asla bilemezsiniz. Gerçek bir deri telefon kılıfları ıslanırsa, doğal yağlar yüzeye çıkabilir ve sonunda buharlaşarak derinin yumuşak, esnek hissini kaybetmesine neden olabilir. Piyasada bu yaygın sorunla mücadele etmek için özel olarak tasarlanmış su geçirmez cilalar ve spreyler bulunmaktadır. Bu adım genellikle gerekli olmasa da, kaliteli bir kılıfa yatırım yaptıysanız, onu korumak için ihtiyati adımlar atmak mantıklıdır. Su yalıtım ürünleri ekonomiktir ve özellikle yağışlı bir iklimde yaşıyorsanız büyük bir fark yaratabilirler.

  •  Uygun Saklama Koşulları

Telefonunuzu düzenli olarak kullanacağınız için, uygun depolama konusunda çok fazla endişelenmenize gerek yok. Aynı zamanda, her ihtimale karşı hakiki deri telefon kılıfınızı nasıl düzgün bir şekilde saklayacağınızı da bilmelisiniz.

Deri, görünümünü ve hissini korumak için “nefes alması” gereken doğal bir maddedir. Kılıfınızı uzun bir süre saklamayı planlıyorsanız, nem birikmesi renk bozulmasına ve/veya küflenmeye neden olabileceğinden, deri telefon kılıfları asla hava geçirmez bir kaba konulmamalıdır. Ek olarak, kılıfınızın kurumaması ve kırılgan hale gelmemesi için doğrudan güneş ışığından ve ısıdan uzak tutmalısınız. Deri çok dayanıklıdır, bu nedenle saklama konusunda fazla stres yapmayın. Uzun süre saklayacaksanız, bir yastık kılıfına veya hava alan başka bir beze sarın.

  •  Parlatma

Deri ayakkabı cilalamayı muhtemelen duymuşsunuzdur. Aynısını hakiki deri telefon kılıfları için de yapabilirsiniz. Bununla birlikte, kılıfınızı cilalamanın genellikle yaşla birlikte doğal olarak oluşan izlerden kurtulduğunu unutmamak önemlidir. Cilalı bir kılıfın taze, yeni gibi görünümünü mü yoksa cilasız bir kılıfın eskimiş ve sevilen görünümünü mü tercih edeceğiniz size kalmış. Ekipmanlarını kişiselleştirmeyi seven biriyseniz, kılıfınızı parlatmak derinin rengini biraz değiştirmenin eğlenceli bir yolu olabilir. Örneğin, açık kahverengi bir kılıfınız varsa, koyu kahverengi cila ile parlatarak daha derin, daha koyu bir görünüm elde edebilirsiniz.

  • Lekelerden Kaçınmak

Deri gözenekli olduğu için lekeleri kolayca emebilir. Gerçek deri telefon kılıfınızı mükemmel durumda tutmanın en etkili yollarından biri, onu temizledikten sonra nereye koyduğunuza dikkat etmektir. Örneğin, akşam yemeği yiyorsanız, telefonunuzu masadan uzak tutmak isteyebilirsiniz. Çevrenize dikkat edin ve kılıfınız kirlenirse leke emilmeden önce hızlıca temizleyin.

Sararan Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Telefon kılıfı en iyi şekilde hafif bir solüsyonla temizlenir. Kılıfınızı yumuşak el sabunu ve nemli bir mikrofiber bezle hafifçe temizleyebilirsiniz. Sabunu beze uygulayın ve eşit olarak dağıtın. Hafif bir temizleyiciniz varsa, kuru bir bezle birlikte kullanın. Kuruturken, düz dokuma türü yerine peluş havlu türü bir mikrofiber bez kullanın. Bunun nedeni kılıfın gözenekli olabilmesidir, bu nedenle malzemenin en küçük çatlaklarına ve yarıklarına girdiğinizden emin olmak istersiniz. Temizlerken ve kuruturken, dairesel hareketlerle ovalayarak mümkün olduğunca nazik davrandığınızdan emin olun. Bu, kılıfı germemenizi sağlayacaktır. Kılıfınızda kullandığınız farklı ürün ve çözümlerin görünümünü ve rengini değiştirebileceğini unutmayın, bu nedenle temizlik işi ne kadar basit olursa o kadar iyi olur.

Sararan, rengini kaybedip çok çabuk eskiyen telefon kılıfları yerine, orjinal deri telefon kılıfı kullanmanızı öneririz. Yazının altındaki ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Telefon Kılıfı Nasıl Beyazlatılır?

Sabun kullanmaktan kaçınmak en iyisidir, çünkü birçok sabun zararlı bir kalıntı bırakabilir. Sararma problemini halletmek için, tavsiye edilmese de, sudan daha güçlü bir şeye ihtiyacınız varsa, çok yumuşak bir sabun veya çamaşır deterjanı kullanabilirsiniz. Bir sprey şişesinde bir ölçü sabunu sekiz ölçü su ile karıştırın. Karışımınızı bir sünger veya bez üzerine püskürtün (mikrofiber idealdir) ve ardından nazikçe kılıfı silin. Kılıfa doğrudan püskürtmeyin. Az ama öz. Kılıfınızı doğal olarak kurumaya bırakın – ısı uygulamayın ve doğrudan güneş ışığından uzak tutun.

Çok kısa sürede rengini kaybeden sararıp solan sıradan telefon kılıfları yerine, Hakiki deri telefon kılıfı ile, her zaman ilk gün gibi canlı renkle kullanabilirsiniz. Yazının sonundaki ürünlerimizi incelemenizi öneririz.

Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Deri Kılıf Nasıl Temizlenir?
Sert olmayan bir bezle temizlenmelidir. Kağıt havlu ve benzeri sert yüzeye sahip araçlar kullanmamaya özen
göstermelisiniz. Temizlemeyle ilgili ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Apple deri kılıf nasıl temizlenir?
Marka farketmeksizin tüm deri kılıflar yazımızda anlattığımız yöntemle temizlenebilir.

Deri kılıf asetonla silinir mi?
Hayır kesinlikle aseton gibi tahrip edici ürünlerden uzak durmalısınız. Aksi halde deri ürününüze zarar verirsiniz.

Daha Fazla Deri Telefon Kılıfı Modeli İçin Aşağıdaki Sayfamızı Ziyaret Ediniz

Deri Telefon Kılıfı Bakımı Nasıl Yapılır?
Telefon Kılıfı Nasıl Boyanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close Sepetim
Recently Viewed Close
Close

Close
MENÜ
Kategoriler