300 TL üzeri Kargo Ücretsiz!

Deri Telefon Kılıfı Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir zamanlar güzel olan telefon kılıflarımız nasıl bu kadar kötü görünmeye başlıyor? Telefonlarımızı her gün kullandığımız için UV radyasyonu, nem, ısı, toz, sürtünme vb. çevresel koşullara maruz kalırlar. Bu, yüzeylerinde sürekli aşınma ve yıpranmaya neden olarak lekelere neden olabilir. Ancak telefon kılıfınızda görünür lekeler olmasa bile, kılıfınızı mikrop ve bakterilerden uzak tutmak her zaman en iyisidir. Cep telefonunuz klozet kapağından daha kirli olabileceğinden bu özellikle doğrudur. Ne tür bir telefon kılıfına sahip olduğunuza bağlı olarak, telefon kılıflarının nasıl temizleneceğine ilişkin farklı yöntemleri burada listeliyoruz.

Deri Telefon Kılıfı Yıkanır mı?

Deri ürününüzü sudan ve nemden uzak tutun. Deri ürününüzü ıslak yüzeylere koymayın çünkü deri sıvıları ve nemi emer ve bunun sonucunda çok daha hızlı eskir.
El losyonu ve dezenfektanlara dikkat edin, çünkü deri elinizde hala nemli olan maddeleri emecek ve kılıfı koyulaştıracak veya rengini değiştirecektir. Deriye dokunmadan önce kremlerin cildiniz tarafından iyice emildiğinden emin olun.

Deri Telefon Kılıfı Boyanır mı?

Kahverengi, siyah veya gri kılıflar, eşleşen ayakkabı boyası uygulayarak orijinal görünümlerinden bazılarını geri getirebilir. Ayakkabı boyasını nemli bir süngerle nazikçe uygulayın. Parlatıcıyı silmeden önce deri üzerinde 10-15 dakika bekletin.
Tüm yüzeyi işlemden geçirdikten sonra, parlaklık geri gelene kadar yumuşak bir bezle parlatın.

Aşırı Güneş ve Isıdan Kaçının

Aşırı ısıdan kaçının. Telefonunuzu uzun süre güneşte bırakmak, ısı kapatma işlevini etkinleştirmekle kalmaz, aynı zamanda deriyi ve kenarları da etkiler. Bu nedenle telefonlar ve kılıflar doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Deri Telefon Kılıfı Kullanırken Dikkat Edilecekler

Deri Telefon Kılıfı Temizliği

Deri, yumuşak bir sabun veya nemli bir pamuklu bez veya yumuşak kıllı bir fırça kullanılarak deri temizleme ürünü ile temizlenebilir.
Temizleme işleminden sonra, bir ile deri temizleme süngeri nemli

Mikrofiber Bez Neden Gereklidir?

Ne tür bir telefon kılıfınız olursa olsun, telefon kılıflarını düzgün bir şekilde nasıl temizleyeceğinizi bilmek istiyorsanız mikrofiber çok önemlidir. Bunun nedeni, mikrofiberin çizilmeyecek kadar yumuşak, kalıntıları toplayacak kadar küçük ve iyice kuruyacak kadar emici olmasıdır! Aslında mikrofiber o kadar küçüktür ki sadece su ile birçok mikrop ve bakteriyi etkili bir şekilde yok edebilir. Herhangi bir kir, kalıntı ve birikmeyi önlemek için telefon kılıfınızı düzenli olarak temizlemeniz önemlidir. Temizleme karışımları ve mikrofiber bezlerin bir kombinasyonu ile, kılıf türü ne olursa olsun telefon kılıfınızı etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. İster silikon ister ahşap olsun, telefon kılıfınızı herhangi bir zarar görmeden tamamen temizlemek için mikrofiber bir beze güvenebilirsiniz.

Basit Deri Bakım Önerileri

Deri dayanıklı bir malzeme olmasına rağmen, dış etkenler tarafından aşınmaya ve yıpranmaya tabidir. Cep telefonu kılıfının asıl amacının cihazınızı düşme ve çizilmelere karşı korumak olduğunu unutmayın. Cep telefonunun sık kullanımı (günde ortalama 100 kez) göz önüne alındığında, büyük çoğunluğumuz yanlışlıkla yere düşürerek kılıfa (veya ekran koruyucuya) köşeler ve kenarlar gibi zararlar verir. Çanta ayrıca çeşitli yerlerde farklı sert yüzeylere yerleştirildiği gibi, ellerden, pantolon ceplerinden, ceketlerden ve çantalardan gelen nem ve kir ile sürekli temas halindedir. El losyonu ve el dezenfektanlarının kullanılması da deriye zarar verir ve deri rengini değiştirir. Cep telefonu kılıfı yoğun aşınma ve yıpranmaya maruz kalır ve diğer küçük deri eşyalardan daha hızlı eskir. Kılıfınızı zaman içinde hala sağlam bir durumda tutmak için yararlı olabilecek birkaç basit ipucu var.

Hakiki deri telefon kılıfı modellerini görmek isterseniz sayfamız ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Deri Telefon Kılıfı Modeli İçin Aşağıdaki Sayfamızı Ziyaret Ediniz

Deri Telefon Kılıfı Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Deri telefon kılıfı nasıl temizlenir?
Sert yapıda olmayan bir bez, su ve az miktarda sabun ile deri telefon kılıfınızı silebilirsiniz.

iPhone orijinal kılıf nasıl temizlenir?
Diğer hakiki deri telefon kılıflarını temizlediğiniz gibi yumuşak bir bez, su ve az miktarda sabun ile temizleyebilirsiniz.

Tablet kılıfı nasıl temizlenir?
Kılıfınız da eğer hakiki deri ise bahsettiğimiz temizleme işlemlerini tabletiniz için de rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Temizlerken tahrip etmeyecek ürünler kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Deri Cüzdan Nasıl Temizlenir?
Deri Telefon Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close Sepetim
Close Recently Viewed
Close
Close
Categories
Görüşmeyi başlat
1
Scan the code
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?