Deri Cüzdan Nasıl Temizlenir? | Gettoderi

Deri Cüzdan Nasıl Temizlenir?

Üst düzey bir deri cüzdanla ilgili en harika şey, yıllar geçtikçe daha iyi görünmesidir. Düzenli kullanım deri cüzdanlarınızı yumuşak ve esnek tutar ve doğal doku ve renklerin ortaya çıkmasını sağlar. Ancak deri, tek başına güzel görünmesini sağlamaz. Deri cüzdanınızın güzel görünmesi için düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Bakımı oldukça kolay uzun ömürlü ve %100 hakiki deri cüzdan modellerimizi online mağazamızdan mutlaka inceleyiniz.

Deri Cüzdana Bakımı Nasıl Yapılır?

Cüzdanınızı Kirli Bir Yüzeyde Tutmamak

En belirgin ipucu, cüzdanınızı kirli herhangi bir yüzeyde tutmamaktır. Muhtemelen cüzdanınızı temiz tutmak ve kirlenmesini önlemek için izleyebileceğiniz en basit adımdır.

Temiz Eller Önemlidir

Deri cüzdanınızı her tuttuğunuzda temiz ellere sahip olmanız gerekir. Markalı deri cüzdanlar yüzeyde hassastır. Önemsiz yollarla bile kirlenirler. Cüzdanı çok temiz olmayan ellerle tutarsanız, kolayca kirletebilirsiniz. Ayrıca parlaklığını da kaybedebilir.

Aşırı Temizlemeye Gerek Yok

Cüzdanı aşırı temizlemeye kesinlikle gerek yoktur. Normal sıklıkta düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Aşırı temizlik aslında deri standardını düşürebilir. Ayrıca görünüşü bozulabilir. Cüzdanı her zaman silmek için çok uğraşmayın. Basit temizleme yöntemleri, onu uygun bir şekilde tutmak için fazlasıyla yeterlidir.

Kuru Silmeyin

Bu, uygulanması çok basit olsa da, hem kısa hem de uzun vadede etkilidir. Cüzdanınızı kuru olarak silmek, cüzdanınızı kesinlikle temiz tutan test edilmiş bir yoldur. Deri yüksek sınıf olduğunda, standardını korumak için dikkatli olmanız gerekir. Sadece kuru silme tekniğine bağlı kalabilirsiniz.

Temizlemek İçin Yumuşak Bez Kullanın

Aslında temizlik malzemesi yumuşak bir yapıya sahip olduğunda cüzdanın kalitesinin bozulmadığı çok açık. Temizlemek için yumuşak bir bez veya yün kullanın. Bunun için yumuşak bir fırça kıllarını da kullanabilirsiniz.

Nemden Uzak Tutun

Nem ayrıca deri cüzdanınızı da olumsuz etkiler. Cüzdanınız yağmurlu günlerde cebinizde iyi olacak olsa da yanlışlıkla çamaşırhaneye atmak istemezsiniz.

Cüzdanınız ıslanırsa yumuşak bir bezle kurulayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Kırışıklığı korumak için cüzdanınızı kuruturken kapalı tutun ve orijinal şeklini korumak için cüzdanın her iki tarafına bir kredi kartı koymayı düşünün. Çatlama ve büzülmeye yol açacağından fön makinesi kullanmayın.

Deri Cüzdanların Değişimi

Tek bir cüzdandan daha fazlasına sahip olmanız çok olasıdır. Bu durumda izlenecek güzel bir ipucu, bunları dönüşümlü olarak kullanmaktır. Tabii ki, favori bir cüzdanınız olurdu. Ancak uzun vadede şık görünümünü korumak için sık sık kullanmaya çalışmayın.

Deri Bakım Kremi kullanın

Son olarak, düzenli olarak silme ve sık sık deri kremi uygulamaları ile deri cüzdanınızın ömrünü uzatabilirsiniz. Deri açısından güvenli ve kimyasal içermediği düşünülen bir şey arayın. Bu basit ipuçları ile deri cüzdanınızın bakımını yapabilir ve yatırımınızın ömrünü uzatabilirsiniz.

Deri Cüzdan Yıkanır Mı?

Cüzdanı elde yıkamak, önerilen tek temizleme yöntemidir. Cüzdanınızı çamaşır makinesine atmak, makine ayarı hassas olsa bile cüzdanınıza zarar verebilir. Çamaşır makinesinin içindeki sürekli hareket deriyi parçalayabilir. Cüzdanınızı elde yıkarken, ılık su ve yumuşak sabun karışımı kullanın. Kullanılacak en iyi sabun türleri bebek şampuanları ve kokusuz sabunlardır. Sabunu suya karıştırmanız ve cüzdanınızı yumuşak bir temizlik bezi kullanarak yıkamanız gerekecektir. İdeal olarak, cüzdanınızda köpük birikmesi olmaz, ancak bunu yaparsanız, köpüğü ikinci bir kuru yumuşak temizleme beziyle silmeniz yeterlidir.

Deri Cüzdan Boyanır Mı?

Deri cüzdanınızı boyamak için deri boyası kullanmalısınız. Uygun fiyatlara satılan deri boyaları geniş bir renk seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Deri boyaları parlatıcı, hazırlayıcı ve diğer materyaller ile birlikte satılmaktadır. Boyamaya başlamadan önce kullanım talimatlarını iyice okumanız gerekir. Boyanızın işlem yapılacağı boyaya uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Alkol bazlı boyalar daha serttir, su bazlı boyalar ise yumuşak ve esnek yapılardadır.

Şişenin üzerinde renk işlem yapacağınız deri ile bire bir aynı renkte olmayabilmektedir. İstemediğiniz bir sonuç ile karşılaşmamak ve sonucu görebilmek için küçük bir parçada deneme yapmanızı öneririz. Deri cüzdanı boyamaya başlamadan önce boyamak istemediğiniz kısımları bantlayarak koruma altına alabilirsiniz. Ellerinizi boyadan korumak için eldiven kullanabilirsiniz.

Boyama işlemlerini açık havada gerçekleştirin. Boyalar zehirli gazlar içermektedir. Gazların etkisini azaltmak için açık havada uygulama yapmanız gerekir. İyi bir sonuç elde edebilmek için boya işleminden önce deriyi iyice temizlemeniz gerekir. Bu sayede boyanın deriye iyice nüfuz etmesini sağlarsınız. Deriyi nemlendirmek için bir sprey ile su sıkın. Bu işlemle boyanın deri tarafından kolayca emilmesini sağlayacaktır. Hazırlayıcı ve temizleyici kullanıyorsanız bu işlem önemlidir.

Bir boya fırçası yardımı ile ilk katı boyayın. İlk aşamada boyayı çok fazla kullanmayın. İşlemi doğru yaptığınıza emin olduğunuz zaman kullanım talimatlarını okuyun. Bazı boyalar için sünger, bazıları için fırça, bazıları için de sprey kullanılması gerekir. Boya tamamlandıktan sonra sünger ile deri üzerinde dairesel hareketler yapmanız gerekir. İlk katman soldan sağa doğru, ikinci katman yukarıdan aşağıya doğru, üçüncü katmanı ise dairesel hareketler ile her yeri kaplayacak şekilde uygulamanız gerekir.

Bazı boyalar deriye hızlıca nüfuz ederken bazıları biraz daha zamana ihtiyaç vardır. İkinci kata geçmeden önce ilk katın iyice kuruduğundan emin olmanız gerekir. İstediğiniz renge ulaşana kadar boyamaya devam etmeniz gerekir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Deri cüzdanı boyadıktan sonra derinin kuruması için 24 saat beklemeniz gerekir.
  • Boyanın üzerinde pürüzleri yok etmek için temiz bir parlatma işlemi uygulayabilirsiniz.

Eskimiş deri cüzdanlarınızı bu yöntem ile yenileyebilir ve uzun yıllar kullanamaya devam edebilirsiniz.

Deri Cüzdan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Deri cüzdan üzerindeki leke nasıl çıkar?

Ilık su ve sabun ile elde yıkamalısınız. Cüzdanınızı makinede yıkamak ona zarar verir. Sabun tercihi olarak da hassas sabunlara yönelin. Bir bez yardımıyla sabunlu su karışımını cüzdanınızı silmek için kullanın.

Deri cüzdan çizikleri nasıl giderilir?

Çizikleri gidermek için yumuşak bir bez ile birlikte beyaz sirke veya zeytinyağı kullanmanız önerilir. Bu yöntem çiziklerin şişmesi için uygulanır. Bezi çizik bölgeye hafifçe bastırın ve dairesel hareketlerle ovun.

Deri cüzdan nasıl yumuşatılır?

Sertleşmiş deriyi yumuşatmak için Hint yağı kullanabilirsiniz. Deri ürünlerin sertleşmesini önlemek için nemden uzak tutun. Hint yağı yumuşatmak için çokça önerilen bir yöntemdir ve deri malzemelerin ömrünü uzatmasıyla bilinir.

Daha Fazla Deri Cüzdan Modeli İçin Aşağıdaki Sayfamızı Ziyaret Ediniz

Bir Erkek Cüzdanında Mutlaka Olması Gereken 10 Şey
Deri Telefon Kılıfı Bakımı Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close Sepetim
Recently Viewed Close
Close

Close
MENÜ
Kategoriler