Her erkeğin cüzdanında bulunması gereken eşyaların bir listesini derledik. Ruh halinize ve konumunuza bağlı olarak listenin size tuhaf veya yabancı gelebileceğini unutmayın. Yine de, cüzdanınızda bulunması gereken en önemli öğelerin listesi burada.

Nakit

Cüzdanınızda olması gereken bir birincil öğe varsa, bu kesinlikle bir miktar nakit olacaktır. Nereye gidiyor olursanız olun, acil durumlar için yanınızda biraz nakit bulundurmayı alışkanlık haline getirin. Kredi kartınızın kabul edilemez olduğu bir durumla ne zaman karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz, ancak Singapur’daki hemen hemen her tüccarın satın alınan mallar için ödeme olarak kredi kartını kabul ettiği düşünüldüğünde bu neredeyse nadir bir örnektir.

Cüzdanınızda biraz nakit bulundurmanın bir başka avantajı da, çok sık para çekmek için bir ATM servisine gitmenize gerek kalmamasıdır. Bazen insanlar limitlerini unuturlar ve sadece kredi kartlarında veya banka kartlarında yeterli para olduğunu bildikleri için soldan sağa para çekerler. Ancak aynı zamanda, bu bir sorun olabilir, çünkü bir sonraki bildikleri şey, anlık para çekme ve satın alma işlemleri nedeniyle kartlarında çok az şeyin kalmasıdır. Yani bir bakıma, harcama alışkanlıklarınız konusunda daha bilinçli hale geldikçe, eşyaları nakit olarak ödemek daha pratik ve daha akıllıdır.

Kredi Kartı

Kredi kartınızı “nakit” olarak kabul ettiğiniz sürece yanınızda getirmenizde fayda var. Bu, kartınızı kullanmaya devam ederseniz borçlarınızın birikeceğini ve harcama limitinizi aşmaya devam ederseniz kazandığınız paranın sadece kredi kartı faturalarınıza gidebileceğini bilmelisiniz.

Aynı şekilde kartınızı kullanmaya karar verdiğinizde de bir limit belirlemelisiniz. Bu sayede borçlarınız birikmez ve büyük kredi kartı faturaları ile ilgili endişelerinizi kafanızdan atabilirsiniz.

Banka Kartı

Kredi kartlarının cazibesinden ve nakit sıkıntısından kaçınmak isterseniz, banka kartı her zaman el altında tutmak gerekir.

Fotoğraf

İster hatıra olarak saklama, isterseniz de çocuklarınızın ne kadar yakışıklı olduğunu göstermek için olsun, fotoğrafları bir cüzdanda saklamak insanlığın en eski geleneklerinden biridir.

Ancak, yalnızca cüzdanınızı kaybettiğinizi ve tüm kredi kartlarınızı iptal etmek zorunda kaldığınızı değil, aynı zamanda paha biçilmez bir resim koleksiyonunu da kaybettiğinizi öğrenmenin ne kadar hayal kırıklığı yaratacağını bir düşünün. Bunun yerine, sevdiğiniz fotoğrafların kopyalarını yapın ve bunları yedek olarak yanınızda taşıyın.

İletişim Bilgileri

Cüzdanınız kaybolursa, bir kaza geçirirseniz, birileri ailenizle iletişim kurabilir. Sürücü belgeniz veya diğer kimliğiniz yardımcı olur, ancak yalnızca geçerli adrese sahipse. Ayrıca, acil bir durumda kiminle iletişime geçileceğini göstermez. Önemli kişilerin bir listesini tutun (yalnızca telefon numarası).

Kimlik

Sürücü belgenizi veya kimlik kartınızı her zaman yanınızda taşımanız zorunludur. Cüzdanınızda meslekle ilgili herhangi bir kimliği yanınızda taşımanız da tavsiye edilir.

Sigorta Kartları

Tıbbi acil durumlar ve trafik kazaları bizi önceden uyarmaz. Onlar sadece olur. Bu yüzden ilk etapta sigorta kapsamı için ödeme yapılmaktadır. Bu yüzden kanıt taşımayı unutmayın! Çoğumuz araç sigorta kartlarımızı arabada tutarken, reçeteli ilaçlarınızı ve sağlık kartlarınızı cüzdanınızda kolayca bulunabilecek bir yerde tutmanız akıllıca olur. Umarız onlara ihtiyacınız olmaz, ama en azından nerede ve ne zaman ihtiyacınız olduğunu bileceksiniz.

Kartvizitler

Bu bir zorunluluk değildir, ancak fırsatın ne zaman geldiğini asla bilemezsiniz, bu nedenle adınız, adresiniz, iletişim numaranız ve iş/hizmet alanınızla birlikte 3-4 adet kart taşımak hayat kurtarıcı olabilir. Yapması kolaydır ve özellikle dışarıdayken ve yeni insanlarla tanışmak üzereyken gerçekten çok yardımcı olabilirler.

İndirim Kartları

Cüzdanınıza daha az harcamak, her gün yediğiniz veya satın aldığınız şeylere daha fazla harcamak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. En sevdiğiniz indirim kartlarını yanınızda getirmek, daha ince bir cüzdanla bile hala iyi bir anlaşma yapabileceğiniz anlamına gelir.

Üyelik Kartları

Bir perakendecide sık alışveriş yapıyorsanız, çok çeşitli ödüller, indirimler ve promosyonlarla bağlantılı kartlarına hak kazanabilirsiniz. Ne zaman bir satın alma işlemi yaparsanız, kazandığınız puanlar vardır ve bu puanlardan yeterince biriktikten sonra “nakit” olarak kullanılabilecektir.

Erkek Deri Cüzdan Modellerimiz

Cüzdan & Kartlık

Troya Hakiki Deri Cüzdan

149.90 

Cüzdan & Kartlık

Dafnee Hakiki Deri Cüzdan

149.90 

Cüzdan & Kartlık

Uso Hakiki Deri Cüzdan

149.90 

Cüzdan & Kartlık

Elenore Hakiki Deri Cüzdan

144.90 
139.90 

Cüzdan & Kartlık

Barber Hakiki Deri Cüzdan

99.90 
149.90 
149.90 

 

Daha Fazla Deri Cüzdan Modeli İçin Aşağıdaki Sayfamızı Ziyaret Ediniz

Bir cevap yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmaz.

Open chat
Wsp Destek
[]